قوانین و مقرات : 
الف- ملاک ثبت نام ، ارائه فرم تکمیل شده و فیش واریز وجه و یا اصل چک ( فقط در وجه شرکت نمایشگاهی راشا دیار پارس) حداکثر سه روز  پس از رزرو غرفه می باشد و بعد از آ ن غرفه رزرو شده به غیر واگذار می گردد. ( لطفا نام شرکت خود راروی رسید بانکی بنویسید) . بدیهی است پس از تسویه حساب اخذ تاییدیه از واحد امور نمایشگاهی الزامی است.
ب -تایید و ارسال فرم قوانین و مقررات نمایشگاه الزامی می¬باشد.
ج- اولویت واگذاری غرفه بستگی به تاریخ رزرو غرفه و واریز وجه بطور کامل دارد و شرکت در رد یا قبول متقاضی مختار می باشد. ضمنا اعلام آمادگی جهت مشارکت در نمایشگاه ، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نمی نماید.
د-در صورت ارسال فرم های نمایشگاه بعد از زمان تعیین شده در جدول زمانبندی ، غرفه داران ازامکانات و خدمات نمایشگاهی شامل درج اطلاعات در کتاب ویژه نمایشگاه ، کتیبه ، سر درب  ،کارت شناسایی  ،کارت پارکینگ و ... برخوردار نخواهند شد.
ﻫ-فسخ قرارداد مشارکت از طرف شرکت کننده به هیچ وجه پذیرفته نمی شود و هیچ گونه وجهی عودت داده نمی شود . با توجه به اینکه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام میگیرد ثبت اطلاعات در سامانه ثبت نام و پرداخت وجه نشان دهنده قبول تمامی قوانین و مقررات ذکر شده در سایت www.rashadp.com میباشد و انصراف از حضور به هر دلیل پذیرفته نخواهد شد.
و-ثبت نام و حضور در نمایشگاه به منزله پذیرش کامل کلیه شرایط و مقررات نمایشگاهی در چهار چوب قوانین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت نمایشگاههای بین المللی فارس بوده و مسئوليت عدم رعايت هريك از آنها بعهده شركت كننده  مي باشد. همچنین مشارکت کننده  ملزم به امضاء و رعایت فرم تعهدنامه غرفه داران که دارای 21 بند است می ¬باشد.
 ز-فسخ قرارداد مشارکت از طرف شرکت کننده به هیچ وجه پذیرفته نمی شود. پس از ثبت نام هیچ وجهی مسترد  نمیشود ودر صورت عدم انصراف کتبی تا 15روز قبل از نمایشگاه،مشارکت کننده ملزم به پرداخت کل وجه غرفه می¬باشد.
1- به جمع کل اجاره بهاء  غرفه 9% مالیات برارزش افزوده اضافه می گردد.
2-کلیه کسورات قانونی اعم از بیمه و عوارض بر عهده مشارکت کننده می¬باشد.
2- تحویل غرفه در صورت تسویه حساب کامل و دارا بودن برگه تسویه حساب از ستاد برگزاری نمایشگاه امکان پذیر است .
3- مشارکت کننده در صورت داشتن غرفه سازی متعهد  میگردد از پیمانکار معرفی شده توسط برگزار کننده استفاده نماید. همچنین فرم ثبت سفارش غرفه سازی را که پیوست میباشد تکمیل نماید.
درصورتیکه کالاهای عرضه شده درغرفه مغایرتی با عنوان نمایشگاه و همچنین زمینه فعالیت ذکر شده درقرارداد داشته باشد از ادامه فعالیت غرفه جلوگیری بعمل خواهد آمدو در این رابطه غرفه دار حق هیچگونه اعتراض و ادعای خسارات نخواهد داشت.
غرفه ها حداكثر سه روز قبل از افتتاح نمايشگاه دراختيار غرفه داران قرارخواهد گرفت ومشارکت کننده ملزم به رعایت حدود و ابعاد غرفه از نظر طول ، عرض و ارتفاع می باشد.
هيچ غرفه داري تا روز بعد از اختتام نمايشگاه مجاز به تعطيل نمودن غرفه خود و یا خروج اجناس از محل نمايشگاه نخواهد بود.
 نظافت راهروها وفضاهاي عمومي نمايشگاه بعهده برگزاركننده ونظافت داخل غرفه ها پس ازتحويل بعهده متقاضي ميباشد.
مسئوليت نگهداری کالاها از هنگام ورود کالا تا خروج آنها از محوطه نمایشگاه در طول ساعت کار و بازدید از نمایشگاه به عهده مشارکت کنندگان است و پس از پایان ساعت کار وپلمپ سالنها مسئولیت حفظ اموال به عهده شرکت نمایشگاه می باشد . لذا کلیه مسئولین غرفه ها موظفند خود و یا نماینده آنان30 دقیقه قبل از شروع نمایشگاه در زمان فک پلمپ سالنها در محل حضور داشته باشند. هر گونه عواقب ناشی از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان غرفه ها می باشد . همچنین مسئولیت حفظ و بیمه اموال و کالاهای متقاضی در طول مدت نمایشگاه  و قبل و بعد از آن بعهده خود متقاضی می باشد.هنگام باز نمودن درب سالنها در بدو ورود به غرفه کلیه لوازم و تجهیزات کنترل شود و چنانچه سرقت یا شکستگی مشهود گردید مراتب در دقایق اولیه به مدیر سالن انعکاس گردد بدیهی است هر گونه گزارش پس از حضور بازدید کنندگان  در سالن از سوی غرفه دار قابل پیگیری نمی باشد .
ارتفاع مجاز جهت غرفه آرایی 5/2 متر می باشد. (چه در فضای باز و چه داخل سالن ) شرکتهایی که نیاز به طراحی و دکورسازی غرفه خود بیش از حد ذکر شده دارند می بایست حداکثر 20 روز قبل از شروع نمایشگاه نسبت به اخذ تائیدیه نقشه غرفه آرایی خود از مدیر پروژه و همچنین پرداخت وجه مربوط بابت تبلیغات مازاد اقدام نمایند.
شركت كنندگان مجازبه واگذاري غرفه به غیر وهمچنین اشتراک و یا تغییر در رشته فعالیت غرفه هاي خود نمی باشند و هرگونه تغييرات درخواستي فقط با تاييد كتبي امور نمایشگاه ممكن خواهد بود.
شرکت نمایشگاه  هيچگونه مسئوليتي در قبال ازكارافتادن سيستمهاي الكتريكي بعلت قطع و یا نوسان برق شهرنداشته و شركت كننده بايد راساً نسبت به تهيه دستگاههاي محافظ و ups اقدام نمايد.
زدن چسب و نوشتن برروي پانلها واستفاده از پيچ ، ميخ و يا هر وسيله اي كه به بدنه غرفه خسارت وارد نمايد ممنوع است، در غير اينصورت در زمان تخلیه و تسویه حساب غرفه خسارت وارده به اموال نمايشگاه دريافت خواهد شد.             
رعایت کلیه قوانین جاری کشور و بخشنامه ها و ضوابط حاکم برجامعه از جمله رعایت و حفظ کامل شئونات اسلامی  و پوشش مناسب جهت عوامل غرفه داران محترم ( آقایان عدم استفاده از کراوات و خانمها پوشیدن مقنعه ) در نمایشگاه الزامی می باشد .ضمنا از نصب هر گونه پوستر تبلیغاتی که مغایر با شئونات اسلامی است جدا خودداری شود.در صورت مشاهده عدم رعایت موارد مذکور، پس از یکبار اخطار شفاهی و کتبی عوامل نمایشگاه نسبت به جمع آوری غرفه مذکور اقدام خواهند نمود و از ادامه فعالیت ایشان جلوگیری می نمایند و مشارکت کننده حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت. 
مشارکت کنندگان مجاز به برگزاری هرگونه مراسم تظیر مسابقه ،قرعه کشی ،اهدای جوایز و ...در داخل غرفه خود نمی باشند ، در صورت نیاز به این امر می بایست قبلاً هماهنگی لازم را با نمایشگاه بعمل آورند.
هر نوع تبليغات در خارج از غرفه تنها با هماهنگي  روابط عمومی نمايشگاه قابل اجرا مي باشد و شركت  تبليغاتي را كه بدون هماهنگي انجام شده باشد جمع آوري و برابر مقررات با متخلف برخورد خواهد نمود

 

ss